אור מחשבים

חלקי מחשב - מידע על כול רכיבי המחשב אישי

המחשב הוא חלק בלתי נפרד מחיי היומיום של בני אדם במאה העשרים ואחת, והשימוש בהם נעשה כמעט בכל מקצוע ובכל תחום. מה הם רכיבים עיקריים במחשב האישי, כיצד מורכב מחשב ומה תפקידו של כל רכיב

המעבד הוא המוח של המחשב והרכיב שקובע למעשה את מהירות העיבוד . ככל שיש לנו מעבד מהיר וחדיש יותר כך המחשב יבצע פעולות במהירות גבוהה יותר. המהירות של המחשב נמדד בMHZ- ההרצים מייצגים את מספר פעולות שעון שהמעבד יכול לבצע בשניה. סדרת i מוגדרת לפי דורות של מעבדים . I3,I5,I7 – כאשר המעבד הינו Dual-coreדואל קור משמעות הדבר הינה שהמעבד בעל ליבה כפולה. כהיום ניתן לרכוש מעבדים הכי חדשים בעל 8 ליבות – i9.

זיכרון RAM – זהו בעצם מקום האחסון של המחשב לתוכניות ומידע לשליפה מהירה.זיכרון נדרש כדי לגשת למחשב ולהריץ תוכנות. יש כמה סוגים של זיכרון. מהירות הזיכרון נמדד בגיגה הרץ, תזדקקו למינימום של 4 ג׳יגה בייט עבור שימוש בסיסי במחשב..
שבבי זיכרון מדורגים על ידי תדר שעון המסמן את המהירות הגישה לנתונים. מהירות של הזיכרון נמדדת בגיגה הרץ, כיום מהירות תדר שעון של 2400 ג׳יגה הרץ נחשבת סבירה..

לספק כוח יש תפקיד חשוב בפעולת המחשב. הוא ניזון ממתח הרשת ומספק מתח לכל ההתקנים במחשב: מעבד, לוח אם, דיסק קשיח, כרטיסי מסך, כונן די-וי-די ועוד. הוא אינו מספק בדרך כלל מתח למסך.
ספק הכוח מספק מתח ישר, מתחי די-סי, ברמות המתאימות לרכיבים ולהתקנים במחשב. הספק מקבל מתח חילופין אי-סי מרשת 220V בתדר 50 הרץ, וממיר אותו למספר מתחים ביציאה להתקנים.

דיסק הקשיח – אמצעי האחסון העיקרי של מידע הוא הדיסק הקשיח . הכונן הקשיח הוא המחסן של המחשב בו נשמרים כל המידע לאחר כיבוי המחשב. פרמטרים חשובים בו הוא הנפח הנמדד כיום ב גיגה ביט. קיימים דיסקים קשיחים SSD בעלי מהירות פ-5 מדיסקים הישנים.

כרטיס המסך הוא הרכיב שממיר את האותות הדיגיטליים לתמונה . כרטיסים היקרים והטובים מכילים מעבדים שמאפשרים צפייה בסרטים 4K ושימוש בהם הוא ביקר למשחקים והרכת וידאו ברמה מקצועית.

נגישות
Call Now Button