אור מחשבים

גיבוי מחשב

שאלות נפוצות לגבי גיבוי מחשב

אחד הדברים החשובים ביותר בניהול המחשב שלכם הוא לוודא שהחומרים שלכם בטוחים. אתם לעולם לא רוצים לגלות שהתמונות שכל כך חשובות לכם והמסמכים שכל כך חשובים לכם הלכו לאיבוד בגלל הרס מכני של הדיסק קשיח, איבוד המחשב הנייד, גניבה או ווירוס.

פורסם יום ראשון, 16.6.2019 | אור מחשבים

גיבוי בדיסק חיצוני

אחת הדרכים הפשוטות ביותר לגבות את כל החומר שעל המחשב שלנו הוא פשוט מאוד, להעתיק אותו לכונן חיצוני. כונן חיצוני הינו שיטת גיבוי זולה מאוד כל עוד מדובר בחומר מצומצם יחסית עד טרה בית אחד, אחרת הצריך לקנות כונן גיבוי בגודל מיוחד שעלותו גבוהה במיוחד או להעתיק את החומר מהמחשב בחלקים.

הבעיה המרכזית בגיבוי בדיסק חיצוני היא העובדה שדיסק חיצוני אינו מגבה בצורה אוטומטית את החומר שיש לכם על המחשב אלא עליכם לעשות זאת באופן ידני. כידוע, רוב האנשים עסוקים ולא פנויים לעסוק בכל יום בגיבוי הקבצים. על כן, שימוש בכונן דיסק חיצוני יכול להוות אתגר לא פשוט עבור רבים, וככל הנראה ברוב המקרים במידה ויקרה משהו לקבצים חלק מהקבצים שעברו שינוי או שהתווספו לאחרונה לא יהיו מגובים.

גיבוי בענן

אחד מסוגי הגיבויים האמינים ביותר כיום הוא גיבוי בענן, ישנם גיבויי ענן פשוטים כדוגמת גוגל דרייב וכדומה. גיבויים אלו במידה ואתם מעוניינים להעלות בעצמכם את הקבצים תוכלו להשתמש בהם בקלות. שם ניתן לאחסן כמעט ללא גבול בעלות נמוכה מאוד. ישנו שירותי גיבוי בענן מקצועיים אשר מסנכרנים לשרת מידי יום או לילה בשעה שתבחרו את כל הקבצים ולא רק זה אלא הם גם עושים זאת בצורה חכמה החוסכת מקום על שטח האחסון ומגבה רק את הקבצים שעברו שינוי ולא שומרת שוב ושוב קבצים שלא עברו שינוי.
לכולם יש חשבון בגימייל ולכל אחד יחד עם תיבת המייל מגיע 15 גיגה בייט מקום לגיבוי בענן של גוגל. ניתן להוריד במחשב תיקיית גוגל דרייב ובתוך התיקייה לעתיק קבצים החשובים שלכם. ניתן לרכוש בתשלום יותר מ-15 GB. ממשק פשוט וידודתי לשימוש.
חברת מיקרוסופט מציע גיבוי בענן נקרא One Drive בנפח 5 גיגהבייט. חברת דרופ בוקס מציע גיבוי חינמי עג 6 גיגהבייט.

גיבוי באמצעות תוכנות

ישנן תוכנות מיוחדות לגיבוי, תוכנות אלו עובדות בצורה אוטומטית לפי ההגדרה הראשונית וכמובן ניתנות לשינוי והגדרה מחדש בכל עת. בתוכנות אלו קבצי המחשב יאוחסנו בשרתי ענן ייחודיים שהתוכנה עובדת איתם ולא עם כל שרת ענן. חלק מהתוכנות חינמיות וחלקן בעלות נמוכה יחסית, לתוכנות בתשלום ניתן לקבל גם שירות לקוחות שעשוי להיות יעיל במידה ויהיה צורך בעזרה והדרכה.
תוכנות מומלצות לגיבוי בחינם: FBackup, EaseUS Todo Backup Free.

מחפש שירות טכנאי מחשבים עד הבית?אשמח לעזור ולענות לכל שאלה. תיקון כל סוגי מחשבים ניידים ונייחים בתל אביב והמרכז.
ליעוץ ראשוני צור קשר!

אודות אור מחשבים

שמחי אור ואני טכנאי מחשבים בתל אביב מעל 16 שנים, עוסק מורשה ועצמאי. נותן שירות ללקוחות פרטיים ועסקיים עד הבית.
השכלתי על תיקונית – לימודי רשתות וטכנאי מחשבים במכללת רמת גן, בניית ועיצוב אתרי אינטרנט, קידום אתרים בגוגל ורשתות החברתיות.

בראשותי מעבדת מחשבים בביתי ברחוב גזר 4 בתל אביב. נותן שירותי מחשב עד בית הלקוח בתל אביב והמרכז.
ניתן ליצור קשר איתי דרך האתר – מענה במערכת מיידית מרגע הפניה או להתקשר ל-0544-509979.

נגישות
Call Now Button